Nejlevnější byty stojí pár tisíc. Tyto skvosty jdou do dražeb

Byty trhají cenové rekordy. Přesto se stále najde skupina bytů, které jde sehnat za pár kaček. Má to ovšem několik háčků.

Zatímco sehnat byt v Praze a dalších krajských městech s výjimkou Ústí nad Labem pod pět milionů, se stává téměř nemožným úkolem. Stále se vyskytují oblasti v nichž se dají s přehledem pořídit byty do 500 tisíc. Drtivá většina z nich je součástí nedobrovolných dražeb.

A v tom je právě úskalí celého byznysu. Velká část současných majitelů nepouští zástupce dražebních společností do prostor nemovitosti a to samozřejmě platí i o případných zájemcích. Dotyční tak v aukci kupují doslova zajíce v pytli, nehledě na potíže při možném nastěhování.

I další problémy těchto bytů jsou zjevné. Jsou součástí vyloučených lokalit. Nezřídka se také stává, že předmětem dražby je pouze podíly na bytové jednotce. Potenciální kupec tak musí dobře rozmýšlet, zda chce riskovat, že nemovitost posléze odkoupí od ostatních podílníků.

Ceny jsou samozřejmě lákavé. Vůbec nejlevnější byt v nabídce jde do dražby za 86 tisíc. Jedná se ovšem o pouhý čtvrtinový podíl na třípokojovém bytě v Litvínově. Samostatná garsonka ve Zlíně se pak nabízí již za 106 tisíc.

Prohlédněte si nejlevnější byty z exekucí v galerii

afghánistán aktuality architektura bizár bydlení byty erotika galerie google street view historie holky jak na jak sbalit holku japonsko jílková koronavirus las vegas loupežníci magazín manželky nacistů miloš zeman nahota nejdražší nejčtenější nemovitosti návod opltová pekarová piráti pohlednice politika poslankyně reality restaurace retro rusko rádce stan tálibán umění vintage volby zeman zprávy šaránková

Sdílejte článek
  •  
  •  
  •