5 nejlepších přírodních koupališť na západ od Prahy, které každý nezná

V horkých dnech není nic příjemnějšího než strávit pár hodin u vody. A než se mačkat u předražených bazénů, často se vyplatí trochu popojet a navštívit přírodní koupaliště, jež jsou často zcela zdarma. V

Míst s možností, kam vyrazit za osvěžením mimo Prahu je naštěstí poměrně hodně. Vyžlovka, Mokropsy, jez V Hýskově, lom Kosov či přírodní koupaliště Juráček patří mezi ty, jejichž návštěvu by měl zvážit každý, kdo by chtěl vyrazit na přírodní koupání na Prahu-západ. Většina z těchto míst je navíc zcela zdarma a disponuje i základním zázemím.

Pláž Černošice – Mokropsy

Koupání s písečnou pláží na řece Berounce pod jezem u Mokropes leží doslova jen pár kilometrů za Prahou. Devízou je lehké spojení vlakem z Radotína, č Prahy-Smíchov i spousta kvalitních restaurací v samotných Černošicích. Příležitost občerstvení v podobě tortil, klobás, snacků, drinků a nápojů je i na samotné pláži. Samotné koupání je vhodné spíše pro rodiny s malými dětmi nebo pro ty, kteří nejedou za vodou za účelem plaveckých výkonů. Vstup je zdarma

Jez v Hýskově

Na Berounce je míst ke koupání opravdu mnoho.. Největší nával bývá tradičně u jezu v Hýskově nedaleko od Berouna. K dispozici je stánek s občerstvením a malá travnatá pláž, která je během léta pravidelně udržovaná. I mimo ni lze najít spousty míst, kde lze bez problémů rozprostřít deku. Najdete zde i stánek se zmrzlinou. Vstup je zdarma.

Lom Kosov

Lom Kosov se nachází nedaleko od Berouna a dojdete k němu po zelené turistické značce. Vstup na lomové území je oficiálně zakázán, ale nikdo to nekontroluje. Lákadlem lomu Kosov je klidná atmosféra a smaragdově čistá voda. Jezírko je hluboké až šest metrů a v parných dnech je ideálním místem ke koupání. Vstup na bývalé lomové území je zdarma a na vlastní nebezpečí. Na občerstvení zde samozřejmě nenarazíte.

Přírodní koupaliště Jureček

Přírodní koupaliště a malá plovárna na rybníce napájeném Rokytkou v Říčanech. Z Prahy je to sem 30 kilometrů a pohodlně se sem dá dostat automobilem. Příjemné koupání doplňuje blízká restaurace, kde si můžete dopřát českou i mezinárodní kuchyni, včetně ryb a zvěřiny. U restaurace najdete i travnatou pláž, dětské hřiště a sportovní zázemí v podobě hřiště na plážový volejbal či stolní tenis. Koupání je zpoplatněno přímo u restaurace, v jejím okolí je zdarma.

Přírodní koupaliště Vyžlovka

Přírodní koupaliště Vyžlovka je vlastně chovný rybník s písečným a jen zvolna se svažujícím břehem. Voda není nijak upravována, je ale pravidelně kontrolována hygieniky. V areálu se nachází dětské i beachvolejbalové hřiště. Disponuje zázemím v podobě restaurací a stánků. Okolní lesy lákají k procházce a umocňují příjemný dojem, jež Vyžlovka nabízí. Jednoduché spojení autem či PID ze Zličína dělá z Vyžlovky atraktivní volbu pro rodiny s dětmi.

Všech pět přírodních koupališť si můžete prohlédnout v galerii