Testy a kvízy: Jestli jste génius, vyřešte tento test do 20 sekund!

Testy a kvízy: Myší test
Testy a kvízy s optickými iluzemi patří ke skvělým způsobům, jak si ověřit, že jste na tom líp než si myslíte. Pokud najdete v našem testu myš do 20 sekund, jste dokonce skutečným světovým rekordmanem

Testy a kvízy založené na hledání nějaké potvory či jiného skrytého prvku v obraze jsou způsobem, jak v kanclu zabít čas při čekání na padla, nebo zjistit, že vám v krvi koluje ještě zbytkáč z víkendu. Pokud jste v hledání těchto skrytých ptákovin dobří vyzkoušejte si test, který frčí na internetu. Úkolem je najít hlodavce mezi houbami.

Testy a kvízy: Myší kvíz
Testy a kvízy: Světový rekord v nalezení hlodavce je momentálně 20 sekund

Jestli tedy chcete zjistit, jak na tom jste, je nevyšší čas spustit stopky. Pokud byste náhodou neuspěli, řešení naleznete na konci článku.

Ještě před tím vězte, že přestože jsou optické iluze většinou považovány za zábavu mezi přáteli, či prokrastinaci, mají i skutečnou hodnotu pro vědce. Zejména hlavolamy jim mohou pomoci zjistit, jak mozek funguje a jak reaguje na okolní podněty.

Doktor Kuhn z univerzity Goldsmiths v Londýně dokonce tvrdí, že iluze jsou zcela zásadní pro naše chápání mozkových funkcí. „Vnímání obvykle považujeme za samozřejmost a jen zřídka přemýšlíme o tvrdé práci, která je základem každodenních úkolů. , jako je vidět před sebou šálek kávy.“

Testy a kvízy: Řešení hlodavčího testu

Nemůžete najít? Pak nasměrujte svůj pohled do levé části obrázku. Trochu pod polovinou si všimněte, že oči a uši bílé myši se tyčí zpoza oranžové houby s bílými skvrnami.

Testy a kvízy: Řešení hlodavčího testu
Testy a kvízy: Řešení hlodavčího testu

Pokud jste neuspěli máme pro Vás možná jednodušší hlodavčí test. Zejména pro příznivce pražské Slavie by měl být tento test optické iluze momentálně opravdu jednoduchý. Schválně za jak dlouho objevíte krysu na následujícím obrázku.

Hlodavčí test pro příznivce SKS
Hlodavčí test pro příznivce SKS

Řešení tentokrát uvádět nebudeme, ale věříme, že jste si jednoduše poradili sami.

gdyfsgklvklxyfyxvjlshahthadhtj

vvsd\fb\fdhtjt

fgfnfxjhgwRPZPETZPPKUPZM

SRHBDDB,Y

https://mall.fameplay.tv/fame-play/blesk-podcast-na-letosnich-oscarech-padnou-tabu-jak-je-to-s-kontroverznimi-pravidly